Kniha návštev

Re:ING DOC PROF CSS PHD

Ladislav Rovinský | 12.04.2013

Keď sa spustia kampane proti zámeru či plánu ťažby - akcie KLESAJÚ. Keď sa podpíšu zmluvy s vládou a samosprávou - akcie stúpajú...

Je to do neba jasné !!!

"JA" | 10.06.2012

Už keď vybudovali toľko panelov a údajne pre vlastnú spotrebu, nechce sa mi veriť, že len ťažba magnezitu by bola tak výnosná aby im to stálo za to. Veď tam hore stoja riadne štvoráky. Podľa toho vyvrtať cca 6-7 km tunela od Bankova pod Kuriškovu by im určite problém nerobilo po energetickej stránke. Nehovoriac o samotnej ťažbe, kde sa v štúdií uvádza, že na spracovanie jednej tony horniny je potrebných aj niekoľko stovák kWh elektrickej energie. Je ťažko vedieť čo sa tam pod zemou deje a bude diať. Prieskumné vrty fungujú vo veľkom aj naďalej. Pred pár dňami som šiel po červenej na jahodnu a dunenie z lesa bolo stále počuť. Ale pán Boh varuj ak sa raz v tejto lokalite začne prepadávať terén alebo raz natrafíme na tabuľu s oznamom závalového pásma. Nehovoriac o tom, kde chcú všetok ten nakypreny odpad údajne natlačiť späť do zeme. Ak na to nepoužijú staré priestory bane bankov tak to bezpochyby poputuje niekam von. Tlaky sú veľké, dopyt po uráne, jeho cena a návratnosť investície do ťažby pre niekoho tiež. Ale hlavne nie pre nás, proti nám a prírode. V dnešnom svete mi to už pripadá ako boj s veternými mlynmi. Kapitál je svinstvo alebo skôr ľudia (ak sa ľuďmi dajú nazvať).
Ak je to všetko pravda, prístroj dozimeter určite klamať nebude a na pravidelných reportoch meraní z tamojšieho okolia si dám záležať. Aby sa o tom dozvedel minimálne každý, kto sa priamo či nepriamo vyjadril proti ťažbe uránu a teraz to môže dýchať či vychovávať tu svoje deti. Moderná doba by mala predsa trocha inač vyzerať. Toľko vynálezov vo svete pre rozumný život a stále morálna bieda. Neviem čo ten ľud dnes motivuje. Vidina zisku zahmlieva kompetentným oči pred skúsenosťami zo sveta v spojitosti s uránom. A najsmutnejšie je, že sa im darí zahmlievať aj bežným a zaneprázdneným ľuďom, ktorých sa to bezprostredne týka.

ťažba cez Banu Bankov

Komag | 06.05.2012

Je to jasné že už pripravujú ťažbu cez banu bankov a ťažba magnezitu je len zámienka .Tournigan už rokovali z vedením bane bankov o odkúpení jednej starej šachty cez ktorú by vyrazili chodbu k ložisku .To isté píšu v jednom ich článku ked sa chvália že vyrazili chodbu k ložisku z večšej vzdialenosti a tak to bude aj tuna na Bankove. Je tam jedna plne funkčná Jama Východ cez ktorú doteraz fárajú každý den do podzemia presnejšie na 6ty horizont kde sa to celé pripravuje.Určite by majtel bane Magnimex a.s neinvestoval tolko penazi do fotovoltaickej elektrárne kôli 10tim rokom tažby a ešte v tak malom rozsahu zato turnigan plánuje ťažbu až na 30 rokov .Začnite už dačo robiť lebo bude neskoro a dôjde na moje slová

ťažba cez baňu Bankov

pietro | 24.03.2012

som presvedčený, že ťažbu plánujú realizovať cez baňu Bankov. na bani sa postavili solárne panely, je vybudovaná infraštruktúra a jediné čo potrebujú je vybudovať jednu štôlňu, pričom vzdialenosť Bankova a Jahodnej nie je veľká. Zároveň aj samotná firma priznala, že ruda by sa na povrch dostávala zo vzdialeného miesta. Magnezitka tiež vypracovala plán na ťažbu v rokoch 2010 až 2020.

Re:ťažba cez baňu Bankov

L.Rovinský | 25.03.2012

Je t možné, logické a dosť pravdepodobné - ALE: v správe sa uvádza, že štôlňa bude viesť na sever od ložiska...

<< 1 | 2 | 3

Pridať nový príspevok