Kniha návštev

Vyjadrenie ministra Stanislava Jurikoviča

Biker | 16.01.2013

"Súčasná legislatíva totiž nedáva štátu dostatočné možnosti na priame ovplyvňovanie diania na takomto type projektov," konštatoval Jurikovič. (tasr)

O čom to môže svedčiť?

Re:Vyjadrenie ministra Stanislava Jurikoviča

"Perlenie" hovorcu Jurikoviča | 01.02.2013

„V tejto fáze spravidla nie je nevyhnutné zapájať do komunikácie aj iné rezorty“. Potom kedy? Keď už bude neskoro a svojvoľné záväzky Ministerstva, ako predstavuje aj toto memorandum, už nik neovplyvní? A čo takí poslední v poradí dôležitosti – občania, najmä z Košíc a blízkych obcí? Kedy je vhodné zapojenie nás do komunikácie? A je vôbec vhodné? Čo, keď ohrozíme biznis? Alebo volené samosprávy, ktoré (na rozdiel od vládnych úradníkov) sa občanom aj priamo zodpovedajú?
Zapojíme pre istotu iba tých, ktorí nemajú k ťažbe výhrady?

Jurikovič by mal najskôr prezradiť, kto memorandum inicioval. Lebo kto ho inicioval, ten ho potrebuje, tomu vyhovuje a bude sa naň odvolávať. V právnom štáte je memorandum nielenže zbytočné, ale skôr škodlivé. Môže ovplyvniť objektívnosť úradných postupov pri dodržiavaní legislatívy. Memorandum aj v tomto prípade znamená vyvíjanie politického nátlaku na úradné rozhodovanie v procese povoľovania ťažby. V koho prospech, netreba hádať. Už si predstavujem nezávislosť posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).
Ministerstvo podľa Jurikoviča podpisom memoranda vraj získava nevyhnutnú kontrolu nad ložiskom a nad prístupom k informáciám. Keby som nedočítal jeho vetu do konca, uznám to aspoň ako šikovne sformulovanú výhovorku „zodpovedného Ministerstva“. Ale plánovanie benefitov pre Slovensko za cenu obetovania Košíc dáva jasnú odpoveď, že je to len výhovorka. Svedčí o tom bilaterálny, utajovaný charakter aktivít s ťažobnou spoločnosťou, vyvíjaný za chrbtom samosprávy a verejnosti. A čo teda môžeme my, občania? Minimálne si môžeme nárokovať na to isté – na informácie a na kontrolu nad izolovaným konaním Ministerstva. Potom musíme prevziať iniciatívu. Zatiaľ sa rozhoduje o nás bez nás, ako v Mníchove.

P.S. Na diskutérov – zástancov ťažby - mám jedinú prosbu: uveďte svoje bydlisko alebo vzdialenosť od ložiska. Zároveň poopravím autora: Kurišková – miesta prieskumných vrtov sú vzdialené od najbližších obývaných lokalít Košíc nie 15 km, ale púhych 6 km vzdušnou čiarou.

Re:Vyjadrenie ministra Stanislava Jurikoviča

RK | 23.04.2013

Ze nam vladne banda k***tov, ktorych treba odstranit z ich miest a mozno aj z tohto sveta... Toto uz nie je demokracia, ale novodoby fasizmus..

Prečo nutnosť ťažby uránu vo svete?

Biker | 04.01.2013

Možno trocha odbočím od témy no určite by som odporúčal začať uvažovať aj v tomto smere.Urán je obdobne svinstvo ako ropa, plyn, uhlie či všetko to, na čom je moderná doba takmer úplne závislá. Ťaží ich hŕstka vyvolených s ohromným kapitálom, ktorý neustále a nenasytne obracajú. Z toho dôvodu vlastnia asi 95% všetkého bohatstva a to ich je zhruba len 2%. Títo ľudia majú kontrolu nad našimi životmi, neustále hromadia potenciál ľudstva vo forme kapitálu, ktorý im jedného dňa bude k ničomu. Určujú prvotné ceny za tieto komodity a tam sa ten reťazec len začína. Na energiách z týchto komodít je závislý celý moderný mechanizmus hospodárstva a koncové ceny za takmer všetko. Ich cieľom je čo najdlhšie udržať ľudstvo v nevedomosti a závislosti nad týmito komoditami. Prečo najdlhšie a prečo v nevedomosti? Nie len preto aby boli "za vodou" čo najdlhšie. Ale aj preto, že vo svete sa už dávno objavili vynálezy, ktoré by vedeli ľudstvo úplne oslobodiť od závislosti na uhľovodíkoch či uráne a použiť celkom čistý zdroj energie. Nie nehovorím o vode, slnku, vetre či biomase. Ale o takzvanej voľnej energií, ktorej existenciu všetky elity potláčajú, pretože bežný človek sa pre nich nesmie stať jedného dňa nezávislý od energie za peniaze. Či už ťažiari, spracovatelia, distribútori, vlády (dane), atď. Vynálezy sú schované v sejfoch za veľké peniaze alebo vynálezcov do smrti prenásledujú či záhadne ich odstraňujú. Aj slávny vynálezca Nikola Tesla disponoval dokumentáciou svojich vynálezov voľnej energie, ktorú mu zhabala FBI po jeho smrti na hotelovej izbe s argumentom, že to môže ohroziť ľudstvo (skôr iba záujmy elít). Väčšinu vynálezov čerpania voľnej energie (resp.čerpanie energie z vákua či orgónu) objavili nevedci v "garáži", ktorích vedecká komunita odsudzuje, pretože sa fungovanie vynálezov nezakladá na moderných poznatkoch vedy (najmä zákon zachovania energie). Otázka zneje ako to, že to preukázateľne funguje? Veľa veci z fyziky nevieme alebo ich vieme skreslene. A to aj z toho dôvodu, že komerčné vzdelanie je založené na modernej vede vypestovanej na uhľovodíkoch či uráne. Inač povedané tak, aby nikto z nás netušil a neveril možnostiam skutočnej fyziky. Čo je v učebnici to je zákon a zákon je zákon aj keď ho vymedzil človek. Čo si nevieme ohmatať alebo preveriť, tomu veríme. Veď je to v schválenej učebnici. Aj preto sa veľa ľuďom môže zdať, že je to celé nezmysel a bude najlepšie ak všetko bude fungovať tak ako doteraz. Čiže všetko ťažiť a ťažiť pokiaľ to pôjde. Aj za cenu zničenej planéty pre naše budúce generácie. Chce to značný posun v myslení ľudstva. Odporúčam začať hľadať výrazy ako "voľná energia", či "energia zadarmo"... Transformácia ľudstva v tomto smere ešte potrvá mnoho rokov. K stavu, keď energia bude samozrejmosťou všade kde ju len budeme potrebovať a zadarmo. V tomto smere bude musieť ľudstvo aj značne duchovne pokročiť. Energia zadarmo sa môže aj zneužiť ako zbraň ak jej niekto bude mať neobmedzene.

Video k teme

Biker | 12.01.2013

https://www.youtube.com/watch?v=F0xrQ6T6VmI

v žiadnom prípade URAN

BEBE Maša | 29.12.2012

kto nežije v okoli Košíc ale niekde pri Blave ,tak tomu to je jedno ,ale nám Košičanom nie .....chcem čistu prírodu ,stači ža sa devastuju lesy nezmyselným výrubom ,...a viem čo to je ked mi okolo domu pendluju nákladaky plné dreva ,alebo Tatrovky plné kamenia z lomu v KLATOVE ....HOWG

ING DOC PROF CSS PHD

anon | 23.12.2012

Ja som zato zeby sa tazil uran v kosiciach.. Sirite nezmeselny protiboj... Co si myslite ze ak by sa naozaj tazil tak by kosiciac pramvali nakladaky s uranom a vsetko by bolo zamorene??? Ak by sa aj tazil tak by to bolo zo vsetkymi bezpecnostnymi opatreniami a urcite by to nikoho nohrozovalo... ALE TU NEJDE O URAN... TU IDE O TO ZE JE FIRMA KOTRA MA TAZIT URAN... JEJ AKCIE SU MALE PRETOZE HO SKUTOCNOSTI NETAZI.. VIES SA ZE PRI JAHODNEJ SU LOZISKA TAK TAM SPRAVY 10 VRTOV (NORMALNE BY BOLO POTREBNE X KRAT TOLKO..) SPRAVI OBROVSKE HALO OKOLO TOHO.. ZE BUDE TAZIT... POZVE GREENPEASOK A ONI SPRAVIA VELK SOV PROTI TOMU... POTOM SPRAVIA PAR ROKOVANI NA MINISTERSVACH A BLA BLA... A VIZERA TO ZE SA BUE TAZIT.. CIZE AKCIE FIRMY STUPNU .. A ONI JU PREDAJU...

Re:ING DOC PROF CSS PHD

max | 29.12.2012

prosím Ťa ,daj si uran na svoju hlavu, možno , že Ťa v nej osvieti, keď Ti nevadí, že v prímestskej rekreačnej zóne sa bude ťažiť uran.

Re:ING DOC PROF CSS PHD

L.Rovinský | 29.12.2012

Predaju len vtedy, keď kupec - investor zistí, že sa mu to kúpiť oplatí - t.j. ak môže reálne počítať s využitím ložiska.
V podstate ku zmene vlastníckej štruktúry už aj došlo (a dochádza).
Na konci je ale vždy ťažba a spracovanie uránu so svojimi rizikami (a atómová elektráreň z kopcom - v Kecerovciach).

Re:ING DOC PROF CSS PHD

Casio | 12.01.2013

s tvojou gramatikou by som sa radsej zdrzal akehokolvek komentovania....

<< 1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok